KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 4242009
nr 424 2009
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Akvareller, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 2 st, 'Fjällfors', signerad, uppklistrad på papp, 23x30, 'Voungatjolmi', signerad, 24x31
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 7 augusti 2006
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason